سایت تخصصی انرژی، نفت، گاز و پتروشیمی

تامین کنندگان، پیمانکاران، محصولات و خدمات مرتبط با نفت و گاز sanat.ir/energy


آخرین ارسال های شرکت ها در حال ذخیره سازی


شرکت های عضو در حال ذخیره سازی

پتروشيمي تبريز

پلي اتيلن، بوتن، پلي استايرن معمولي، مقاوم و انبساطي

زنجان شيمي

روغن موتور، روغن دنده

سامان کالا تجهیز آریا

تولید کننده بولت تنشنر و ابزارآلات خاص

تجهیزات گازی

گاز سنجی,ایمنی,تجهیزات گاز,ژنراتور هیدروژن,

پتروشيمي بيستون

مواد اوليه شوينده ها

شرکت مهندسی افق گستر پمپ

پمپ,پمپ دیافراگمی ,پمپ پیستونی,دوزینگ پمپ,پکیج تزریق

نیروگاه خورشیدی

نیروگاه خورشیدی,تامین مالی,تاسیس نیروگاه,خورشیدی,طراحی

پیشرو صنعت راتین

وارد کننده و توزیع کننده انواع مواد شیمیایی و تجهیزات

الکترو گستر تهران

استابلایزر واریابل ,یو پی اس مولتی متر,لوازم اندازه گیری ,خازن دیود تریستور

پتروشيمي فارابي

دي اكسيد فتالاد، انيدريدفتاليك

شرکت جهان شیمی

مواد شیمیایی,اسپارتام,سوکرالوز,اکسید روی,اسید سیتریک

سلامت گاز البرز

تولید و شارژ گازهای صنعتی،پزشکی و آزمایشگاهی

زرين روغن

روغن موتور ، روغن دنده

اینورترهای سینوسی و شبه س

اینورتر,سولار,انرژی خورشیدی,پنل خورشیدی,شارژ کنترلر

نفت ايرانول

روغن موتور، ضديخ، روغن ديزل

بازرگاني پتروشيمي ايران

محصولات پتروشيمي

سود پرك بندر امام

شركت پرك بندر امام,سود پرك,سود پرك صادراتي,سود جامد پرك,سود پرك بندر امام

پارس تجهیز پترونیر

تجهیزات نفت گاز,تجهیزات پالایشگاه,تجهیزات نیروگاه,برق ابزاردقیق,لوله اتصالا

صنایع شیمیایی محمد:پال ری

پال رینگ,راشینگ رینگ,پرکننده برجهای خنک کن,محصولات کارواش خودرو,انواع شویند


پست های ارسالی در حال ذخیره سازیدپارتمان های موضوعیدپارتمان های محصولات و خدماتسایر موضوعات مرتبطدر فیزیک، انرژی (از واژه یونانی ἐνεργός به معنی فعالیت، عملیات) یا کارمایه خاصیتی از جسم است که قابل انتقال به اشیای دیگر یا قابل تبدیل به حالت‌ها و شکل‌های مختلف است. انرژی کمیتی بنیادین است که برای توصیف وضعیت یک ذره، شیئ یا سامانه به آن نسبت داده می‌شود. تا به امروز گونه‌های متفاوتی از انرژی شناخته شده که با توجه به نحوهٔ آزادسازی و تأثیر گذاری به دسته‌های متفاوتی طبقه‌بندی می‌شوند از آن جمله می‌توان انرژی جنبشی، انرژی پتانسیل، انرژی گرمایی، انرژی الکترومغناطیسی، انرژی شیمیایی و انرژی الکتریکی و انرژی هسته‌ای را نام برد. انرژی به دو بخش تقسیم می‌شود: ۱- اکسرژی (بخش مفید انرژی) ۲-انرژی (بخش قابل تبدیل انرژی (انرژی در واقع به نوعی از انرژی تبدیل می‌شود که در آن شرایط برای ما ممکن مفید یا غیر مفید باشد)). عامل، حامل و منبع همه گونه انرژی‌هایی که بشر از آن استفاده می‌کند (انرژی مواد فسیل، انرژی آبی و غیره) خورشید است، بجز انرژی هسته‌ای. (منبع:ویکی پدیا)

در یک نیروگاه سوخت فسیلی از انرژی شیمیایی ذخیره شده در سوخت‌های فسیلی نظیر زغال سنگ، نفت کوره، گاز طبیعی یا شیست قیری به طور مداوم به انرژی گرمایی تبدیل می‌شود. این انرژی گرمایی به وسیله توربین‌ها به انرژی مکانیکی تبدیل شده و در نهایت انرژی مکانیکی توسط ژنراتورهای الکتریکی به انرژی الکتریکی تبدیل می‌شود که به وسیله شبکه انتقال در یک پهنه جغرافیایی وسیع توزیع می‌شود. تقریباً تمام نیروگاه‌های سوخت فسیلی از بخار به عنوان سیال استفاده می‌کنند، البته صرف نظر از توربین‌های گازی و موتورهای احتراق داخلی که در سطح کوچکی برای تولید انرژی الکتریکی استفاده می‌شوند. (منبع: ویکی پدیا)

عمل آوری سوخت
زغال سنگ را با خرد کردن در دستگاه‌های سنگ شکن به قطعه‌های کوچکتر از ۵۰ میلی‌متر (۲ اینچ) آماده مصرف می‌کنند. پس از این مرحله زغال سنگ‌های خرد شده به وسیله یک تسمه نقاله به سیلوهای ویژه‌ای که در نیروگاه برای انبار کردن سوخت ایجاد شده‌اند انتقال می‌یابند. تسمه نقاله هر ساعت حدود ۴ تن زغال سنگ را جابه‌جا می‌کنند. در سیلوها تکه‌های کوچک زغال به وسیله آسیاب کاملاً خرد شده و به پودر تبدیل می‌شوند. ظرفیت این آسیاب‌ها ۶۰ تن در ساعت است. پس از پودر شدن، زغال تقریباً آماده استفاده در کوره‌هاست. یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی دارای ۶ پودر کن با چنین ظرفیتی است. پنج پودر کن با چنین ظرفیتی می‌توانند ۲۵۰ تن پودر زغال در هر ساعت تولید کرده و به طور کامل کوره‌های نیروگاه را در بار کامل تغذیه کنند. (منبع: ویکی پدیا)