سایت تخصصی صنایع حمل و نقل

شرکت ها، صنایع و خدمات وابسته به ترابری sanat.ir/transportation


آخرین ارسال های شرکت ها در حال ذخیره سازی


شرکت های عضو در حال ذخیره سازی

ايران دوچرخ

انواع دوچرخه و موتورسيكلت

بازرگانی دهقانی

ترخیص کالا از گمرک بوشهر با 20درصد تخفیف

تندروسازان شرق

مونتاژ موتورسيكلت

كشتيراني جمهوري اسلامي اي

حمل فله، كانتينر، حمل ونقل دريايي

حق العملکاری بابازاده

خدمات ترخیص کالا و حمل کالا

دستگاه حمل و نقل پارمیس

دستگاه حمل شامل: حمل زباله، لجن کش، بازو غلطان، آتش نشانی، کمپرسی، جاروب خی

بازرگاني ابراهيمي

ترخيص كار واردات ,ثبت سفارش ترخيص ,پروفرم ارز مبادله اي,صادرات ,

شرکت بازرگانی لوتوس

ارائه کننده خدمات گمرکی و بازرگانی در ایران و چین

واگن پارس

واگن و صنايع وابسته

صنايع دريايي ايران

خدمات فني ومهندسي

شرکت حمل و نقل بین المللی

حمل و نقل بین المللی صادرات واردات

سبحان ترابر آسیا

شـــــــرکت حمـــل و نقــــل بین المـــــللی

کاسپین ماشین

فروش انواع لیفتراک

توليدي و صنعتي حنيفرام

انواع سازه هاي فلزي، تريلرهاي كفي و كمرشكن

مكارم

صادرات،واردات،ترخيص كالا

بازرسی کالای تجاری (IGI)

بازرسی کالا و کنترل کیفیت

لوتوس

ترخیص کالا,واردات,صادرات,چین,ایران

ایران استوک

فروش ماشین آلات صنعتی دست دوم و استوک

بازرگانی اقتصادکاویان

ارائه انواع خدمات بازرگانی،واردات،صادرات،ترخیص کالا،واردات خودرو و مواداولی

شرکت  کشتیرانی ترنگ دریا

دریایی ,ترانزیت ,هوایی ,ریلی ,ترخیص کالا


پست های ارسالی در حال ذخیره سازیدپارتمان های موضوعیدپارتمان های محصولات و خدماتسایر موضوعات مرتبطاگرچه قدمت و تاريخچه صنعت حمل و نقل به قدمت بشر برمي گردد. ليكن مهمترين اسناد در زمينه حمل و نقل به راه ابريشم كه از قديمي ترين مسيرهاي مبادله كالاي تجاري و دانش و فرهنگ بشري بين تمدن هاي يوناني و لاتين با آسياي شرقي، هندوستان و چين به مسافت 12 هزار كيلومتري از روستاي توان هوانگ چين تا شهر رم امتداد دارد، مي باشد. اين مسير در سده دوم قبل از ميلاد بوجود آمده و تا سده شانزدهم، تقريباً به مدت 1800 سال از اعتبار تجاري و بازرگاني برخوردار بوده است. از اواخر قرن 14 ميلادي اين مسير اهميت خود را به دليل بسط و گسترش راهها و حمل و نقل دريايي و انقلاب صنعتي و استفاده از كشتي هاي تجاري از دست داد و تا اوايل قرن 20 ادامه داشت. از اين تاريخ به بعد بخشي ديگر از حمل و نقل يعني راه آهن نقش آفريني نمود تا اينكه در دهه هاي آخر قرن بيستم با توسعه و تكميل كاميون هاي بار و تجاري شدن عمليات حمل و نقل جاده اي، حيات جديدي در تجارت زميني دميده شد. به نحوي كه دهه 80 ميلادي را نقطه عطفي در حيات حمل و نقل و تجارت زميني پس از چند قرن ركود تلقي نموده اند و بارديگر توسعه تجارت زميني آسيا - اروپا در دستور كار بين المللي قرار گرفت. ترابری یا حمل و نقل ( که در انگلیسی transport ، خوانده می شود)،جابجایی و انتقال انسان و کالاست از جایی به جای دیگر . این عبارت از کلمات لاتین trans به معنای از یک سو به سوی دیگر و portare به معنی حمل کردن ریشه گرفته است. جنبه های حمل و نقل رشته حمل و نقل دارای جنبه های گوناگونی است : در یک طبقه بندی کلی می توان آن را به سه بخش زیر ساخت ، وسایل نقلیه و بهره برداری تقسیم نمود. زیر ساخت شامل شبکه های حمل و نقل « جاده ها ، خطوط راه آهن ، راه های هوایی ، راه های آبی ، خطوط لوله حمل مواد ، غیره ) مورد استفاده و همچنین گره ها یا پایانه ها ( مانند فرودگاه ها ، ایستگاه های راه آهن ، ایستگاه اتوبوس ، بنادر . وسایل نقلیه عموماً در شبکه ها حرکت می کنند، مانند اتومبیل ها ، قطارها و هواپیماها . بهره برداری ، شامل فعالیتهایی است که کنترل سیستم را انجام می دهند. مانند : چراغ های راهنمایی و شیب سنج ها ، سوئیچ های راه آهن ، کنترل ترافیک هوایی ، غیره و همچنین سیاستهایی مثل چگونگی اداره امور مالی حمل و نقل (مانند استفاده از عوارض جاده ای یا مالیات سوخت در حمل و نقل بزرگراهی) مد های حمل و نقل مد ها، ترکیبی از شبکه ها،وسایل نقلیه و بهره برداری هستند و شامل پیاده رفتن ، سیستم اتومبیل/بزرگراه ، ریلی ، حمل و نقل دریایی ( کشتی ها ، راههای آبی و کنترل ترافیک هوایی ). طبقه بندی های حمل و نقل غیر انسانی : حمل و نقل با استفاده از نیروی حیوانات هوانوردی حمل و نقل کابلی حمل و نقل انقالی حمل و نقل با نیروی انسانی حمل و نقل پیوندی حمل و نقل جاده ای موتوری حمل و نقل غیر جاده ای موتوری ترانزیت سریع شخصی ( شبیه یک سرویس تاکسی خودکار) حمل و نقل لوله ای حمل و نقل ریلی حمل و نقل دریایی حمل و نقل فضایی حمل و نقل در سایر سیاره ها حمل و نقل پیشنهاد شده برای آینده

حمل و نقل و ارتباطات در مناسبات اجتماعي و اقتصادي جهان امروز نقش و جايگاه ويژه‌اي دارد و ((چرخ)) به عنوان نماد و سمبل حمل و نقل نوين ، در ايجاد تمدني كه از آن با نام تمدن قرن بيستم ياد مي‌شود بيشترين سهم را داشته و ياريگر انسان در پي‌ريزي مدنيت و شهر نشيني  و گذر از دوران سراسر تحول انقلاب صنعتي بوده است.

بررسي تاريخ تمدنهاي بزرگ حكايت از آن دارد كه در قرون و اعصار گذشته. برخورداري از شبكه حمل و نقل كارآمد، يكي از عوامل زمينه‌ساز توفيق تمدن‌ها در عرصه توليد و بازرگاني داخلي و خارجي بوده و تمدن باستاني و پرافتخار ايران نيز، بخشي از موقعيت و اقتدار تاريخي خود را مديون موقعيت جغرافيايي خاص و نظام توانمند و انعطاف‌پذير حمل و نقل و ارتباطات بوده است.

به دنبال وقوع انقلاب صنعتي ، زوال تدريجي و متروك شدن جاده ابريشم باعث قطع ارتباط ميان تمدن باستاني ايران با جهاني  شد كه يمن نوزايي سياسي، اجتماعي و اقتصادي. سوار بر مركب راهوار فن‌آوري ، جاده پيشرفت، ترقي و توسعه را با سرعتي سرسام‌آور مي‌پيمود. برخورداري از منابع و سرمايه‌هاي خدادادي و از جمله منابع غني نفت و گاز، باعث شد در طول يكي دو قرن اخير با شدت گرفتن روند تحولات اقتصادي  اجتماعي جهان. شكاف ميان اقتصاد كشور ما و اقتصاد جهاني روز بروز وسعت يابد و اقتصاد ملي ما به اقتصادي كاملاً وابسته به منابع فنا‌پذير نفت و گاز بدل شود. (منبع:na3er.ir)